ČESKÉ NEZÁVISLÉ DOPRAVNÍ SDRUŽENÍ
Portál redakce stránek Ústecké Tramvaje a Ústecká Městská Doprava
WWW.USTECKETRAMVAJE.COM
DOPRAVNÍ PODNIK měst Mostu a Litvínova, a.s.

Vývoj ve vozovém parku:

První linkové autobusy byly zakoupeny v roce 2004, kdy bylo krajem vyhlášeno první výběrové řízení na linky. Díky námitkám původního dopravce,  došlo k anulování výběrového řízení. Čtyři zakoupené Karosy C734 sloužily pro účely nepravidelné dopravy v podobě školních výletů či kratších zájezdů po Mostecku.
V září 2006 došlo k již známým problémům s DP Ústeckého kraje a DP Mostu a Litvínova (DPM&L) byl jedním z dopravců, kteří nabídli kraji pomocnou ruku.  Autobusy této společnosti jste tak mohli potkat třeba na Lounsku. Pro co nejrychlejší zajištění základní dopravní obslužnosti (ZDO) zakoupil  dopravce několik ojetých vozů C734 od společnosti Housa Car Zlín a ČSAD Karviná, zároveň proběhl nákup několik vozů řady 900 od původního dopravce DPÚK.  Z důvodů omlazení vozového parku a nutnosti začít vyřazovat nejstarší Karosy sedmičkové řady proběhl nákup ojetých vozů ještě dvou dalších značek.  V prvním případě se jednalo o vozy SOR C10,5 a v druhém o linkové nízkopodlažní MANy zakoupené jako starší v Německu.
V průběhu roku 2007 se v barvách DPM&L objevily konečně nové autobusy určené pro linkovou dopravu. Jedná se o vozy  Irisbus Crossway 12M, které dorazily ve dvou dodávkách. První vůz došel čistě bilý, bez informačních systémů. Další dva vozy došly již  ve firemních barvách a vybavené transparenty BUSE. Na displejích těchto vozů je již zobrazováno číslo linky jako poslední trojčíslí licenčního čísla.
K zatím posledním zásahu do vozového parku došlo během března 2008, kdy byly zakoupeny tři ojeté vozy Karosa Axer, roku výroby 2002.  Autobusy byly svému původnímu majitely zabaveny pro neplacení Leasingu, po zabavení byly nabídnuty k odprodeji přes autobazar, odkad se dostaly na sever Čech. Autobusy dorazily v bílém nátěru, který byl postupně změněn na mostecké firemní schéma.
V průběhu roku 2008 dochází k nákupu nových autobusů Crossway 10,6 a částečně nízkopodlažních Crossway LE. Nové autobusy jsou dodávány ve firemním nátěru s inf. systémem BUSE.
ČNDS - Doprava v Ústeckém kraji, Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova