ČESKÉ NEZÁVISLÉ DOPRAVNÍ SDRUŽENÍ
Portál redakce stránek Ústecké Tramvaje a Ústecká Městská Doprava
WWW.USTECKETRAMVAJE.COM
Ústí nad Labem

Slavnostní zahájení provozu 25Tr

Je čtvrtek 12. října 2006 půl desáté a na revitalizované Mírové náměstí přijíždí trolejbus Škoda 25Tr ev.č. 604. Vůz nemá linkové označení a cestující se s ním v Ústí nad Labem ještě nesvezli resp. svezli se v roce 2004 s jeho podobným zkušebním předchůdcem. Trolejbus je však ihned po příjezdu zabalen do ohromné vlajky - bude totiž slavnostně odhalen a předán veřejnosti k užívání.
V 10 hodin začíná slavnostní akt, kdy za účasti televizních kamer a fotoreportérů začínám krátký proslov zástupců magistrátu a výrobce Škoda Electric nejen k novému trolejbusu, ale též k celkové modernizaci vozového parku. Ta je v současnosti již nutností, protože velkou část vozového parku tvoří ještě 15Tr z prvních dodávek z let 1989-90, kdy byly trolejbusy dodávány po velkých sériích.
Ještě předtím, než primátor města Jan Kubata zavelel k stržení vlajky zakrývající šestsetčtyřku zdůraznil, že to nebude jednou, ale 40krát. Obnova bude totiž pokračovat i v následujících letech. Do listopadu 2006 bude dodáno ještě letošních 5 zbývajících 25Tr (v den slavnostního aktu již na západním nádraží čekala druhá 25Tr e.č. 605) a nízkopodlažní vozidla poté nebudou nasazovány jen na linky kolem nemocnic, ale po celé síti. Celková cena 6 trolejbusů se vyšplhala na 90 milionů Kč, ale díky dotacím (SROP) přišly městský rozpočet na 22.4 milionu.
K novým 25Tr se brzy ještě vrátíme, prozatím nabízíme malou fotoreportáž první skutečně ústecké 604.
Jan Maxa
::Úvod ::Redakce ::Kontakt