ČESKÉ NEZÁVISLÉ DOPRAVNÍ SDRUŽENÍ
Portál redakce stránek Ústecké Tramvaje a Ústecká Městská Doprava
WWW.USTECKETRAMVAJE.COM
Fotogalerie

Černý den ústeckých trolejbusů - 04.05.2006

Dnešní den byl pro trolejbusovou dopravu hodně černý. Nejprve jsem zahlédl v Revoluční ulici nehodu při kopání, kdy bagr rýpl do země a porušil potrubí s vodou. Okamžítě vystříkl gejzír vozy. Naštěstí bagrista pak radlicí ucpal díru, čímž alespoň nedošlo k tak velkému poškození okolního domu.

Bohužel po cca 30 minutách čekání na linku číslo 51, kdy projížděly ostatní linky a ta má stále nepřijížděla jsem se rozhodl vypátrat kde je příčina. U zastávky Hraničář se podařilo strhnout před křížením oblouček (nejspíše vůz 558). Tato nehoda se stala v cca 14.15 hod. Až do 15.45 hod. se opravovalo vedení a na Mírové náměstí jezdila NAD odklonem přes Londýnskou a Klíšskou ulici. Náhradní zastávka byla v zastávce linek 3 a 17 i pro ostatní pravidelné linky.
Celá tato situace byla způsobena dodělávkami na Masarykově ulici v prostoru zastávek. Bohužel se dodělávají všechny zastávky najednou.

Po dokončení opravy a spuštění proudu se provoz začal stabilizovat a všechny kolony stojících trolejbusů odjížděli se napojit dle svých grafikonů. Bohužel vůz 506 dokázal během deseti minut opět zastavit dopravu, jelikož vypadl a utrhl si botku a ještě zničil jeden z drátků držící trolej. Opět se vytvořily z obou stran kolony trolejbusů a autobusů, které se vrátili do svých pravidelných tras. Naštěstí se podařilo botku provizorně nasadit a trolejbus umístit, tak aby nepřekážel. Této poslední události přihlíželi i pracovníci vedení DP.
::Úvod ::Redakce ::Kontakt