ČESKÉ NEZÁVISLÉ DOPRAVNÍ SDRUŽENÍ
Portál redakce stránek Ústecké Tramvaje a Ústecká Městská Doprava
WWW.USTECKETRAMVAJE.COM
Ústí nad Labem

Trolejbus Škoda 9TrHT26 v Ústí nad Labem

(28.7.2005 , ČNDS, Foto: Radek Kubala)
Je 20.10.1994. Plzeňský vůz Škoda 9 TrHT26 e.č. 314 se ve společnosti autobusu RTO objevuje na ústeckém nádraží Západ. Proč? A kde je dnes? Citujme z dobového odborného časopisu „Ústecký dopravák“:
Zubrnická muzeální železnice shromažďuje nejen vozidla železniční, ale také silniční. Jedná se zejména o autobusy, kterých je již větší počet, i když mnohdy v nedobrém technickém stavu. Posledním přírůstkem se stala dvě vozidla z DP Plzeň – autobus Škoda 706 RTO z roku 1970 a trolejbus Škoda 9TrHT26 č. 314 z roku 1979. Oba vozy byly dopraveny železnicí na ústecké západní nádraží 20.10.1994 a v současné době jsou garážovány v autobusové vozovně v Předlicích.
A následuje další článek tentokráte z čísla MD 4/95: Pro nezájem DP města Ústí nad Labem o provoz dnes již historického trolejbusu Škoda 9Tr (ex. DP Plzeň č .314) nabízí jej současný majitel KOLEJ KLUB Ústí n.L. k odprodeji nebo dlouhodobému bezplatnému pronájmu.
Může se to z dnešního pohledu zdát absurdní, ale tento vůz již neexistuje. Naposledy byl trolejbus deponován v Povrlech, v areálu Kovohutí. Je proto možnost, že skončil někde poblíž, ale to už jsou jen dohady. Vůz pravděpodobně ukončil svou pouť v kovošrotu. Datum, kdy se tak stalo se redakci nepodařilo zjistit. Stejně tak i důvod, proč se tak stalo, zůstane navždy nevyřešenou záhadou....
Víte něco o tomto voze více? Ozvěte se nám, prosím, na redakční e-mail.
Redakci se podařilo sehnat další fotografie z odstavení a přetažení tohoto trolejbusu, stejně jako autobusu Š706RTO, který byl přitažen spolu s tímto trolejbusem. Nové fotografie poskytl pan Jiří Jírek.
::Úvod ::Redakce ::Kontakt