ČESKÉ NEZÁVISLÉ DOPRAVNÍ SDRUŽENÍ
Portál redakce stránek Ústecké Tramvaje a Ústecká Městská Doprava
WWW.USTECKETRAMVAJE.COM
Ústí nad Labem

Archiv novinek - 2006

Dopravní kolaps
(19.12.2006, Petr Kocman)
Dnes kolem 14-té hodiny bylo strženo nosné lano na předmostí vozem 550. Tím byl přerušen veškerý trolejbusový provoz. Během půl hodiny už kyvadlově jezdily autobusy NAD směrem Krásné Březno a Důlce. Trolejbusy v Krásném Březně se točily na manipulační smyčce u Autoškoly a vozy přijíždějící od Hraničáře se točily u Divadla tím, že přijeli do stanice Divadlo směr Mírové náměstí, zacouvaly zpět směrem na Předlice a pak jely zase směr Hraničář. Kolem 15-té hodiny byla zprovozněna stopa vedoucí do Krásného Března.
Nové trolejbusy
(13.12.2006, Martin Čepický)
Na trolejbusové linky se v úterý zařadily další dva vozy 25 Tr ev.č. 608 a 609. Jsou to poslední vozy z letošní dodávky trolejbusů, celkově se již v ústecké MHD nachází 6 trolejbusů typu 25 Tr, čímž se počet nízkopodlažních trolejbusů zvedl na 9.
Nové jízdní řády
(8.12.2006, Petr Kocman, DPmUL)
V zastávkách MHD se objevují nové jízdní řády, které mají navíc označení přestupu na vlak. Takto označené zastávky se nachází v blízkosti některé železniční stanice. Jedná se o zastávky Mojžíř, OD Květ, Krásné Březno, Mírové náměstí, Hlavní nádraží, Střekov nádraží, západní nádraží, ...
Dále se objevily v seznamu zastávek již nové názvy zastávek Všebořice obchodní centrum, Gagarinova a Kampus (označníky již přelepeny novým názvem zastávky). Nově jsou zprovozněny zastávky ZPA pro směr do centra (na znamení), Zalužanská směr Chlumec (stálá) a Bukov rondel směr Božtěšice (stálá).
Vánoční JŘ linky 62
(1.12.2006, Petr Kocman)
Každoročně, tj. i letos přistoupil Dopravní podnik města Ústí nad Labem k posílení dopravy do nákupních center ústecka. Proto dde dneška, 1. prosince 2006 je posílen jízdní řád linky č. 62 ke Globusu v Trmicích.
Nová CVR
(29.11.2006, Martin Čepický)
Dnes byl na lince číslo pět spatřen vůz ev.č. 22 s novou celovozovou reklamou na plastová okna. Reklama je ve stejném stylu jako na voze 373 a sice má žlutý proužek po reklamě propagující jistý obchodní řetězec. Vůz má podobný styl předních ev.č. jako trolejbusy, jenže v modré barvě.


Nový autobus
(23.11.2006, Petr Kocman)
Dnes byl do Předlické vozovny dopraven nový kloubový autobus Irisbus Citelis 18m, které obdrží ev.č. 705. Jde o první vůz citelis v nezávislé trakci v Ústí, ovšem v rámci krize DPUK bylo možno na linkové příležitostné dopravě potkat Citelis line patřící DPmD.
Aktualizace 28.11.2006 - Martin Čepický - Dnes vyjel vůz 705 na linku číslo 3. Vůz má šedé provedení interiéru, klimatizaci řidiče a rádio. Vpředu je pouze jedno velké ev.č. na levém boku.
Změna názvů zastávek
(17.11.2006, Petr Kocman , Jiří Smetanka)
V polovině prosince by mělo dojít k přejmenování tří zastávek. Jde o zastávky Carrefour na Všebořické obchodní centrum, zastávka Mountfield na Gagarinova a zastávka Nemocnice na Kampus.
Objízdná trasa linek 51,55,56,57 a 101
(17.11.2006, Petr Kocman , DPmUL)
Ode dneška platí objízdná trasa pro výše uvedené linky kvůli uzavření podjezdu pro veškerou dopravu u zastávky Přístav z důvodu stavebních prací.
Linky 51,57 a 101 staví v zastávkách Přístav (směr Mírové náměstí), Stavební stroje, Jungmannova (směr Neštěmice u přenosné naproti stáé zastávky směr centrum. Dále jedou po své trase.
Linky 55,56 staví v zastávkách Přístav (směr Mírové náměstí), Stavební stroje, Autoškola a dále jedou po své trase. Do Krásného Března se vozy dostanou ulicí U Cukrovaru (známá též jako "myší díra").
Rozbitý vůz 559
(13.11.2006, Petr Kocman)
Dnes krátce před 16-tou hodinou se za zastívkou OD Květ směr Skalka rozbil trolejbus 15TrM ev.č.559 na třetím kurzu linky 51. Vozu přestala fungovat jízda a i po poradě s dispečerem přes vysílačku se vůz nerozjel. Kolem půl páté přijela trolejbusová dílna a během dvaceti minut trolejbus opět odjel po vlastní ose. Překvapivé bylo zjištění, že cestující jedoucí z Neštěmic do centra nemohli využít ani náhradního vozu a museli čekat na další spoj.
Ústí nad Labem - autobusové nádraží se otevírá novým dopravcům
(aktualizováno 8.11.2006, Jan Maxa)
Zmatené pobíhání cestujících v prostorách před a na autobusovém nádraží, tak v pondělí 6.11. v odpoledních hodinách vypadala situace v Ústí nad Labem. Od zavedení příležitostné dopravy až po nové linky využívali dopravci přednádražní prostor stanic MHD, zatímco nástupiště autobusového nádraží byla využívána zejména dálkovou dopravou a torzy spojů místních linek. 6.11. však autobusy společnosti ZDAR, která na ústecku získala velký podíl v příměstské dopravě začaly využívat pro nástup cestujících stanoviště bývalých (i současných) linek DPÚK přímo v prostoru nádraží. Stalo se tak pro cestující nečekaně, neboť stanoviště v tomto okamžiku nebyla vybavena jízdními řády, stejně tak jako v přednádražním stanovišti nebyla zveřejněna žádná informace o nastalé změně. Naštěstí řidiči ZDARU a smluvních dopravců, které zajišťují vybrané spoje po odjezdu z autobusového nádraží zajeli pro jistotu do provizorního stanoviště MHD.
Aktualizace:
Autobusy společnosti ZDAR a.s., které z Ústí nad Labem vyjíždějí na 9 linkách, budou nyní používat autobusové nádraží jako výchozí i cílovou stanici a opustí provizorní přednádražní prostor. Stalo se tak na základě uzavření smlouvy s provozovatelem nádraží BUSCOM a.s.
Poněkud chaotická situace s nedostatečnou informovaností je způsobena tím, že někdo odstranil již v pondělí vyvěšené letáky a jízdní řády ze všech odjezdových míst.
Ústecká nej
(07.11.2006, Martin Čepický)
Jelikož budova ústeckého muzea je kvůli rekonstrukci dočasně nepřístupná, dostala Eva Filipová skvělý nápad a to zviditelnění výjimečných ústeckých událostí a mezníků na místech, kam chodí ústečané více, než do muzea – do 30 trolejbusů ústeckého dopravního podniku, které jezdí od 3.11. vybaveni vždy jedním plakátem v reklamním rámečku (každý se vztahuje k jiné události) a jsou řádně označeni žlutou samolepou pod čelním oknem (u některých reklamních vozů na předních dveřích).
pokračování zde ...
Postřeh z linky č. 4
(07.11.2006, Petr Ježek)
Jak praví jedno české přísloví, když dva dělají totéž není to vždycky totéž. Názorným příkladem je současný stav, který zavládl při ukončování působnosti Dopravního podniku ústeckého kraje a.s. Snímky, které redakce pořídila v obci Habrovany demonstrují názorně úroveň přepravní služby, resp. servisu, kterého se dostává cestujícím v podání zmiňovaného DPÚK a.s. a Dopravního podniku města Ústí nad Labem. Osobně, jako cestující, preferuji jednoduchost v označení linek, přehledný jízdní řád, jeden tarif... a co vy? Ovšem zastávky a jízdní řády nejsou vše. Také, dle mého názoru, záleží na tom čím cestující bude přepraven a jakou zátěž toto vozidlo přinese, již tak poškozenému, životnímu prostředí severních Čech. Tady lze konstatovat, že vozový park DPÚK a.s. bude na těchto linkách znatelně chybět. Nastavená cesta plynofikace a obnova vozového parku v této společnosti sleduje všechny moderní evropské trendy a při pohledu na některé vozy (tady již myšleno všeobecně všichni dopravci), nahrazující Ekobusy, lze jen přemýšlet, kde se v Ústeckém kraji stala ona pověstná chyba.
Další vozy 25Tr v Ústí
(30.10.2006, Martin Čepický)
V pátek byly dovezeny další dva vozy typu 25Tr ev.č. 606 a 607. Jde o třetí a čtvrtý vůz z celkové série 6 kusů, které obnoví vozový park ústeckých trolejbusů. Nemělo by zůstat bez povšimnutí, že se na ústecké poměry, radikálně zvyšuje podíl nízkopodlažních trolejbusů.
Nová zastávka
(23.10.2006, Petr Kocman)
Ode dneška je v provozu nová zastávka pro linku 15 s názvem "Strážky" (pro nástup i výstup cestujících), která je umístěna přímo v prostoru točny autobusů. Spoje jedoucí z Neznaboh v této stanici nestaví. Dosavadní zastávka Strážky je přejmenována na "Strážky obec". Důvod nové zastávky je vilová výstavba u točny ve Strážkách.
Linka 4
(20.10.2006, Petr Kocman)
Když se vrátím k začátku týdne, tak to mimojiné znamená pro některé obyvatele Ústeckého kraje, že jim obcemi bude jezdit nová linka č.4. Tato linka jezdí z centra Ústí (Divadlo) přes Trmice do obcí Stadice, Řehlovice, Radejčín, Dubice, Dubičky a ještě některé obce mezi nimi. Linka kopíruje trasu dřívějšího dopravce DPUK. Na lince platí tarif DPmUL.
605 na zkušebních jízdách
(17.10.2006, Petr Kocman)
Dnes byl vůz 605 spatřen na zkušebních jízdách. Dokonce bylo možno potkat oba vozy 25Tr vedle sebe.
Aktualizace 19. 10. 2006 - oba vozy 25 Tr lze již spatřit v provozu. Prozatím jsou nasazovány na linku 60, kde nízkopodlažní vozy obsluhují bukovský areál Masarykovy nemocnice. Reakce ústečanů na nové vozy jsou vesměs kladné, panují však obavy ohledně "větratelnosti" v zaplněném voze. Rovněž cestující vyšších postav si postěžovali na malý prostor pro nohy u míst k sezení.
604 na zkušebních jízdách
(13.10.2006, Petr Kocman)
Dnes byl vůz 604 již na zkušebních jízdách.
604 na lince
(12.10.2006, ČNDS)
Dne 16.10.2006 má vůz 25Tr vyjet na pravidelný kurz linky 60, na této lince by měl jezdit několik dní za sebou. fotografie slavnostního předání zde ....
Další trolejbus 25Tr
(12.10.2006, ČNDS)
Ve čtvrtek v odpoledních hodinách dorazil v pořadí již druhý trolejbus 25Tr ev.č. 605 na západní nádraží a během pátku bude převzat pracovníky DP.
Nová linka číslo 4
(07.10.2006, Per Šašek)
Od 16. října 2006 bude zavedena nová linka v síti MHD. Po omezení dopravy společností DPÚK zajišťoval náhradní dopravu do Dubic právě DPmÚL. Tuto původní linku 590040 do Dubic nyní bude provozovat DPmÚL s tarifními podmínkami MHD Ústí n.L.
Vůz ev.č. 7
(14.09.2006, Per Šašek)
Po dlouhé době opět vyjel autobus Karosa B731.1663 ev.č. 7, který prošel v dílnách DP rozsáhlou VO. Spatřen byl dnes na lince zajišťující NAD do Chuderova, Chuderovce a Žežic jako výpomoc společnosti ZDAR Žďár nad Sázavou, která získala licenci na provoz této linky.
Požár trolejbusu 15Tr e.č.534
(24.08.2006, Per Šašek)
Dne 24. 8. 2006, v cca 19:30, shořel v Ústí nad Labem trolejbus e.č. 534. Jedná se o typ Škoda 15 Tr 02/6 výrobního čísla 10874, který byl zařazen do provozu v roce 1989. K požáru došlo před stanicí Vojanova (naproti vchodu do ZOO) ve směru z centra města. Řidič se nejdříve pokoušel oheň uhasit, posléze s ohněm bojovaly dvě hasičské auta. Ke zranění cestujících nedošlo, z vozu zbylo pouze ohořelé torzo. Předběžná škoda byla odhadnuta na 100 tis. Kč. Podle prozatím dostupných informací požár trolejbusu začal na střeše předního článku. fotogalerie zde ....
Oprava Masarykovy ulice
(24.08.2006 , Petr Šašek)
O víkendu 26.-27.8.2006 opět proběhne další z plánované opravy Masarykovy ulice. Z tohoto důvodu bude uzavřena křižovatka Masarykova/Štefánikova. Trolejbusové linky 54 a 56 budou nahrazena autobusovou dopravou.
Objízdná trasa pro linku číslo 11 bude od zastávky Na Spálence přes ulici Beethovenova do zastávky Beethovenova a dále přes sídliště Vinařská a kolem bukovského penzion zpět na Masarykovu ulici do zastávky Bukov. Trasa NAD 54 a 56 bude od zastávky Beethovenona stejná jako pro linku číslo 11.
Oprava Masarykovy ulice
(17.08.2006 , Petr Šašek)
V sobotu 12.8.2006 proběhla výluka na trolejbusových linkách 54 a 56. Důvodem je pokládka nového živičného povrchu na Masarykově ulici mezi Bukovem-rondelem a Městským stadionem (levá půlka v uvedeném směru).
V následujícím týdnu proběhlo frézování a připravování pravé půlky, které opět vyvrcholí v sobotu 19.8.2006. Opět trolejbusové linky číslo 54 a 56 budou nahrazeny autobusy a proběhne kompletní pokládka živičného povrchu.

Dále v sobotu 19.8.2006 a neděli 20.8.2006 bude probíhat současně výluka na trolejbusových linkách 52 a 55 z důvodu pokračující výstavby kruhového objezdu na křižovatce Elba.
Revitalizace městského centra
(15.07.2006 , DPmÚL)
Z důvodu pokládky konečné vrstvy živice v úseku Předmostí (křižovatka Hrnčířská / Velká Hradební) – Mírové náměstí – Revoluční (křižovatka Revoluční / Malá Hradební) bude v termínu 22.7. a 23.7.2006 na všech trolejbusových linkách zavedena náhradní autobusová doprava.
Pro autobusovou i trolejbusovou dopravu bude stanovena objízdná trasa. Zastávky na Mírovém náměstí budou přesunuty do ulice Velká Hradební (směr Divadlo) a k Hlavnímu nádraží ČD směr Krásné Březno a Důlce.
Výluka v provozu trolejbusů v oblasti Přístavní ulice
(15.07.2006 , DPmÚL)
V rámci probíhající rekonstrukce Hlavního nádraží ČD a přilehlých tratí bude v termínu 29.7. až 7.8.2006,uzavřen železniční podjezd U Lomu na Přístavní ulici. Na linkách číslo 51, 55, 56 a 57 bude zavedena náhradní autobusová doprava. Ve dnech pracovního volna bude provozována v celých trasách, v pracovních dnech bude provoz jako o povodních. Trolejbusy budou končit a začínat na Mírovém náměstí, náhradní autobusová doprava bude v úseku Mírové náměstí – Krásné Březno (Autoškola – Výstupní). V Krásném Březně (křižovatka u Autoškoly) bude zřízena nová část trolejového vedení, která umožní odbočení z Drážďasnké ulice do ulice Neštěmická. Trolejbusy od zastávky Pivovar pojedou přímo Drážďanskou ulicí až k uvedené křižovatce, kde odbočí vpravo do zastávky Autoškola. Zde budou předáni cestující z náhradní autobusové dopravy a budou pokračovat na své konečné.
Nové zastávky
(15.07.2006 , DPmÚL)
Při rekonstrukci Mírového náměstí, Hrnčířské a Revoluční ulice budou, od 7.8.2006 ( pondělí ), vybudovány dvě nové zastávky. Ty se budou nacházet v Revoluční ulici, název zastávky bude shodný s názvem ulice a zastavování vozidel MHD bude stejné jako v zastávkách v Hrnčířské ulici.
Výstavba kruhové křižovatky
(15.07.2006 , DPmÚL)
Dne 10.7.2006 začala první etapa výstavby uvedené kruhové křižovatky. Týká se rekonstrukce zastávek Krajský soud. Zastávka ve směru do centra bude nově vybudována přímo před budovou Krajského soudu. Zastávka směr Děčínská a ZPA bude přemístěna provizorně před budovu Úřadu městského obvodu Střekov. Po rekonstrukci se zastávka vrátí na původní místo.
Revitalizace městského centra
(19.06.2006 , Petr Kocman)
Na stránce o "Přestavbě centra" přidán aktuální vzhled. Fotografie najdete zde.
Pochod pravicových extremistů
(18.06.2006 , Petr Kocman)
Včera po 15-té hodině se konal v Ústí nad Labem pochod pravicových extremistů, kvůli kterému nestavěli linky MHD ve stanici Mírové náměstí.
Prázdninová omezení
(08.06.2006 , Petr Šašek)
V době školních prázdnin budou mimo provoz linky číslo 14, 58 a 59. Dopravu do Dolních Zálezel zajišťuje linka číslo 13. Prázdninové období je od 1.7. do 3.9.2006.
Taktéž v době školních prázdnin bude posílen provoz linky číslo 20 (CYKLOBUS) i na úterý a čtvrtek (provoz o víkendech zůstává samozřejmě zachován).
Ukončení výluky
(08.06.2006 , Petr Šašek)
Od 10.6.2006 bude ukončena výluka provozu k Metalu. Od tohoto data je zároveň ukončen provoz linky číslo 4X. Nově je linka číslo 3 vedena k Metalu i o víkendech.
Výluka
(10.05.2006 , Petr Šašek)
Dne 13.5.2006 bude opět výluka provozu z důvodu přeložení trolejí u Divadla. Výluka proběhne od 0.00 do odvolání. Trolejbusy budou nahrazeny v celých trasách autobusy.
Výluka
(07.05.2006 , Petr Šašek)
Dne 7.5.2006 proběhne výluka trolejbusového provozu v době od 8.00 do 24.00 hod. z důvodu pokládky finální vrstvy vozovky na Masarykově ulici od křižovatky Masarykova a Pařížská až k podloubí Policie před autobusovým nádražím. Trolejbusové linky budou nahrazeny již od výjezdu. Náhradní zastávka Divadlo je umístěna ve stanici linek 6, 57, 62, 102. Náhradní zastávka Hraničář pro linky 3 a 17 je umístěna u Městských lázní, ostatní linky jsou vedeny do pravidelné zastávky Hraničář.
Černý den v dopravě
(04.05.2006 , Petr Šašek)
Dnes byl pro trolejbusovou dopravu černým dnem.... více zde ...
Objízdná trasa
(03.05.2006 , Petr Kocman)
Dnes od 8.00 hod. je uzavřen podjezd pod železniční tratí mezi Předmostím a mostem Dr. E. Beneše. MHD jezdí po objízdné přes podjezd "Pět oblouků" a zpět na nájezd na Benešův most.
První máj
(01.05.2006 , Petr Šašek)
Dnes proběhla první slavnost u nově zrekonstruovaném výletním zámečku Větruše. Doprava byla zajištěna kyvadlově nejprve jedním historickým autobusem Leyland, který vlastní DP Ústí n.L., ale již od začátku byl zájem tak obrovský, že musela být vypravena posila v podobě zálohového vozu.
Výluka
(26.04.2006 , Petr Šašek)
O víkendu 29.4. - 30.4.2006 bude opět uzavřena Revoluční ulice. Z tohoto důvodu budou nasazeny autobusy místo trolejbusů a odkloněny přes ulice Kláštěrní, U Kostela, Bílinská a Malá Hradební.

Dále bude ve stejném termínu vyloučen provoz na Masarykově ulici od kruhového objezdu Pražačka (u hotelu Vladimír) po křižovatku Masarykova x Pařížská. V tomto úseku dojde k pokládce závěrečné vrstvy vozovky. Objízdná trasa bude vedena přes ulice Moskevská, Londýnská, Klíšská, Panská (u Městských lázní náhradní zastávka Hraničář), Revoluční ulicí k Divadlu. Náhradní zastávka ve směru k Hraničáři bude umístěna v zastávce linek 6, 57, 62 (vedle budovy Divadla).
Obnovení provozu linky 20
(26.04.2006 , Petr Šašek)
Od neděle 29.4.2006 je opět v provozu CYKLOBUS (linka 20) ve stejné trase i rozsahu provozu. Odjezdy směr Adolfov od Divadla jsou v 9:00, 11:00, 14:00 z Adolfova pak v 10:00, 12:00, 15:00 hod. Na tuto linku je stabilně nasazen vůz Karosa B732.20 ev.č. 156 s upraveným vnitřním prostorem pro přepravu kol.
Komplikace v dopravě
(19.04.2006 , Petr Kocman)
U Hraničáře se frézuje vozovka, z toho důvodu je posunutá zastávka Hraničář pro linky 3 a 17 směr Předlice před křižovatku. Ostatní zastávky jsou na svých místech. Akorát vozy MHD musí "kličkovat" mezi pracovními.
Uzavírka Mírového náměstí
(19.04.2006 , ČNDS)
Práce na propojení plynového systému společnosti SČP si v následujících dnech vyžádá uzavření Mírového náměstí pro veškerou dopravu. Poprvé k tomu dojde už ve čtvrtek 20. dubna o půlnoci, avšak jen na čtyři hodiny. Podruhé od páteční půlnoci (21. dubna) však bude uzávěrka trvat až do pondělí 24. dubna do 4 hod.
Co se týče MHD, náhradní autobusová doprava bude jezdit ulicemi Klášterní, Kostelní, Bílinská a Malá Hradební. Jednoduše řečeno, vozy pojedou ulicí k budově ČNB, dále kolem staré tržnice a šikmého kostela. Pak se dostanou na Bílinskou ulici a u autobusového nádraží se zase napojí na standardní trasu. Pro směr Předmostí bude zřízena náhradní zastávka v Hrnčířské ulici. Pro opačný směr se postavení zastávek nemění.

Výluková trasa je znázorněna ZDE ...
Historie trolejbusů
(14.04.2006 , Petr Šašek)
Dnes byla uveřejněna textová část trolejbusové historie. V následujících aktualizacích budou přidávány fotografie ze začátku provozu a taktéž ucelé galerie vztahující se k výstavbě, provozu nebo jiné události.
Reklamní držáky
(07.04.2006 , Petr Kocman)
Ve vozidlech MHD se postupně začínají objevovat nové typy držáku, které mají i místo pro reklamu.
Povodeň
(ČNDS)
Průběžně informace z průběhu povodní včetně fotopřílohy naleznete ZDE ...
Černý den v MHD
(23.03.2006 , Martin Čepický)
O práci ústeckých dispečerů bylo dnes postaráno, již po sedmé hodině začal den plný chaosu. Zhruba v 7:30 vůz 550 na lince 53 strhl trolej mezi křižovatkami Předmostí a Důlce X Velká Hradební ve směru do Důlců, přičemž se levý drát posunul a levý se přetrhl v místě držáku, zkroutil se a ležel na trolejbusu. Z toho důvodu jezdily linky 52, 53 a 54 velmi netypickým způsobem a to přes Uhlozbyt, kde řidiči přendavali zběrače na levou, nevyužívanou stopu pro směr do Důlců. Na křižovatce Důlce X V. Hradební řidič 550 opět nandal sběrače na troleje do Důlců v místě již snesené výhybky (v místě nandavání sběračů byl rozestup trolejí díky strhnutí zhruba 20 cm). Poté se pokračovalo dále v jízdě. Avšak díky opravě bylo třeba danný úsek vyloučit, podle neoficiálních správ byla však vyloučena celá síť, která začala opět fungovat kolem deváté hodiny. Samotná stopa do Důlců kolem jedenácté hodiny, pravá trolej se opět natáhla a byla uchycena novým držákem, před něj i za něj byly umístěny svorky.
Krátce po 14. hodině se ovšem na Předmostí stala dopravní nehoda. Díky ní doprava ucpala Mírové náměstí a trolejbusy stály až za stanicí Divadlo, díky praconím strojům ale i v opačném směru stála doprava až k budově DP. Kolem 14:20 se průjezd křižovatkou uvolnil a trolejbusy se začaly hrnout všemi směry a počet cestujících byl neúměrný. V té samé době se však ještě porouchal vůz 511 na lince 55, jako náhrada jel záložní Citybus.
Změna zastávky
(23.03.2006 , Petr Kocman)
Nástupní zastávka pro linku č. 10 se o výkendu 25. a 26.3.2006 z důvodu výkopových prací přesouvá do zastávek linek 6, 12, 57, 62 a 102 směr Předlice.
Úprava vozovky u Divadla
(17.03.2006 , Petr Kocman)
U Divadla se opět upravuje vozovka a z tohoto důvodu se nemohou odstavovat autobusy u podloubí.
Zrušení reklamy
(13.03.2006 , Petr Kocman)
Vůz 547 přišel o svojí reklamu na Frekvenci 1. Zastoupil ho vůz 510 (viz aktualita z 27.2.2006) Vůz je bílý se zelenými ev.čísly.
Rychlíkové linky
(01.03.2006 , Petr Šašek)
V tomto měsíci, resp. k 31.3.2006 tomu bude 10 let od zrušení poslední rychlíkové linky v síti MHD. Tradice těchto zajímavých linek se začíná psát v roce 1968, kdy byla zavedena první taková linka s číslem 10. Ukončení na poslední rychlíkové lince číslo 27 proběhlo 27.3.1996 s tím, že od 1.4.1996 proběhly změny a posílení provozu do Církvic tehdejší linkou číslo 12. Historii těchto linek najdete zde...
Nová reklama vozu 510
(27.02.2006 , Martin Čepický, Petr Kocman)
Dnes se do ulic vrátila 15 Tr02/6 ev.č. 510 s novou reklamou na rádio Frenkvence 1. Reklama je nalepena pomocí samolep na bílém podkladu po předešlé reklamě. Provedení reklamy je však jiné, než doposud na voze 547 a na dnes již neexistující reklamě na 534 stejné firmy. Současně s nalepením nové reklamy se přelepil ohavný výtvor sprejerů na zadním čele, viz. aktualita ze dne 18.1. 2006.
V Ústí nad Labem je o trolejbusech rozhodnuto
(24.02.2006, ČNDS)
Nové nízkopodlaľní trolejbusy do Ústí nad Labem dodá Škoda Electric, která se svou nabídkou zvítězila ve výběrovém řízení. Ta nabídla 6 kloubových vozidel za 74,3 mil oproti druhému účastníkovi Solaris Bus & Coach S.A., který nabídl vozy za 75,9 mil. Město na pořízení nových vozů získalo dotaci ze Společného regionálního operačního programu. První 3 vozy budou dodány v září, zbytek dorazí do listopadu. Tyto informace přinesl dnešní ústecký tisk. Jelikož z uvedené zprávy nevyplývá nakolik rozhodovaly technické parametry nabízených vozů, které jsou v tak náročném terénu města velmi důležité, pokusíme se zjistit v nejbližších dnech další doplňující informace.
Váą názor? - diskuze zde...
Výluka
(23.02.2006 , Petr Kocman)
Ve dnech 25. a 26.2.2006 bude výluka všech trolejbusových linek v celých trasách.
Nové vozidlo po VO
(22.02.2006 , Martin Čepický)
Dnes se vůz 15 Tr 02/6 ev.č. 518 vydal poprvé po VO na linku s cestujícími. Celý den sloužil na 6/51. Vůz dostal novou kabeláž, nátěr a potahy sedadel.
Omezení spoje
(20.02.2006 , Petr Šašek)
Ode dneška je zrušen noční spoj linky 13 v pracovních dnech.
Černá neděle
(19.02.2006 , Ondřej Kotrc)
Dnes krátce po 14. hodině se v zastávce Dílny ČD ve směru do centra porouchal trolejbus 15Tr02/6 ev.č. 535 na lince 62.Tento vůz byl dílenskými pracovníky DP během půl hodiny zprovozněn. Horší to bylo s vozem 15Tr08/6 ev.č. 544, jež dnes sloužil na lince 57. Kolem půl třetí se vůz v Mojžíři porouchal, jako NAD přijel vůz ev.č. 41, jež pokračoval cestou do centra s 12-ti minutovým zpožděním. V centru ho vystřídala 15Tr02/6 ev.č. 512. to již bylo jasné, že 544 asi dnes dosloužila. V 15:51 již byla spatřena bez linkové orientace na Bukově při zátahu do vozovny Všebořice.
Aktuality z provozu
(17.02.2006 , Martin Čepický)
Trolejbus 15 Tr 02/6 ev.č. 518 se dnes poprvé po VO vyjel podívat do ústeckých ulic na zkušebních jízdách, zatím bez ev. čísel a označení dopravce pouze ve standartním ústeckém nátěru. Dá se očekávat jeho brzké nasazení do provozu s lidmi. Dnes také probíhalo upevňování posledních převěsů v Hrnčířské ulici. Byla přítomna věž na podvozku Renault a také výsuvné rameno Renault, které stálo zaparkované na druhé straně, to v kombinaci se zásobováním a pohybem pracovních vozů způsobovalo zácpy, při kterých se na linkách tvořila až pětiminutová zpoždění.
Zrušení reklamy
(14.02.2006 , Martin Čepický)
Vůz 35 přišel o svojí celovozovou reklamu na koberce Trend. Zbytky reklamy zůstaly na přední a zadní části vozidla.
Změna zastávek
(07.02.2006 , Jan Maxa, Petr Šašekk)
Ve středu 8.2.2006 od 10:00 hod. budou přesunuty zastávky z Mírového náměstí do nové polohy v Hrnčířské ulici.
Aktualizováno 8.2.2006 - 8.únor 2006 se stal dnem, kdy MHD v jednom směru jízdy opustila zastávku Mírové náměstí. Nové stanoviště je prozatím pod stejným názvem přemístěno provizorně na nové v budoucnosti defintivní místo do ulice Hrnčířská, kde se výrazně přiblížilo dostupnosti z hlavního nádraží.
Výluka všech trolejbusových linek
(04.02.2006 , Petr Kocman, Martin Čepický)
Dne 4.2.2006 probíhala výluka na všech trolejbusových linkách v celé síti. Důvodem byla plánovaná údržba trakčního vedení a údržba zařízení měnírny Bratislavská
Rekonstrukce hlavního nádraľí
(31.01.2006 , Petr Kocman)
Pomalu, ale jistě už je moľno pozorovat probíhající rekonstrukci na ústeckém hlavním nádraží. Prozatím je možno vidět úpravy mezi 3. a 4. kolejí.
Doplnění: Dne 1.2.2006 se odstraňuje střecha na prvním nástupišti. Z toho důvodu je uzavřeno první nástupiště a nástupiště 1A.
Zřízena sekce hlavní nádraží, kde budou další informace.
Včerejší komplikace
(27.01.2006 , Petr Kocman)
Včera večer byla uzavřena silnice okolo hlavního nádraží, z důvodu vznícení strojovny lokomotivy stojící ve stanici na mezinárodním rychlíku. Z tohoto důvodu údajně nevyjela linka 1 na svůj pravidelný kurs a ostatní linky zřejmě jezdili přes Mírové náměstí.
Zahoření vozu 506 - doplnění
(18.01.2006 , Martin Čepický)
Dnes jsme se dozvěděli velmi zajímavou, bohužel neověřenou informaci. S největší pravděpodobností se trolejbus 15 Tr 02/6 včera okolo 12:45 vzňal. Prý trolejbusu začala na Mírovém náměstí doutnat zadní část, u Divadla, kde již vůz dále nepokračoval v jízdě se doutnání změnilo na plameny. - Bohužel nevíme, nakolik je tato zpráva důvěryhodná.
Doplnění: Zpráva o hoření vozu 506 není reálná. Jediný vůz, který mohl hořet je 507. Pokud se podaří zjistit něco více, podáme informaci.
Zrušení reklamy na voze 510
(18.01.2006 , Martin Čepický)
Trolejbus 15 Tr 02/6 ev.č. 510 přišel o svojí reklamu na plastová okna Milux Fenster. Vůz nadále jezdí v bílém nátěru s černými evidenčními čísly.
Bohužel nově je tento trolejbus nově poznamenán útokem nějakého sprejera.....
Kam kráčíš, ústecká městská dopravo?
(18.01.2006 , Petr Ježek)
S příchodem nového roku nastává v ústecké MHD větší množství změn, které zajisté ovlivní chod města samotného. Celkově můžeme systém MHD v Ústí nad Labem nazvat jako kompaktní celek, který svou úrovní v mnoha případech vyniká nad srovnatelnými systémy MHD v ČR.
Pokračování zde..., Váš názor na článek můžete vyjádřit zde....
Problémy s ranním sněžením
(12.01.2006 , Martin Čepický)
Dnes v souvislosti s ranním sněžením se objevili komplikace i v dopravě po Ústí, silnice byly jedna ledovka pokryta sněhem, a právě to se stalo osudným kamionům šplhajícím se do Důlců. Jeden z nich kolem 7:20 projel Důlce úspěšně, ale musel zastavit na přechodu pro chodce u zastávky Nivy Jesle, a už se nerozjel, za ním se utvořila kolona trolejbusů a kamionů, které nemohli stojící vozidlo předjet. Kolem 7:50 se kolona uzavírala linkou 53, která stála už před poslední zatáčkou, a nebyla to v koloně 53 jediná. Bohužel, z časových důvodů již nebylo možno sledovat tuto situaci déle.
Doplnění fotografií ze zácpy při horním výjezdu z Důlců.
Posílení dopravy na lince číslo 13
(12.01.2006 , Petr Šašek)
Od 13.1.2006 je posílena doprava na lince číslo 13 novým párem spojů v trase Divadlo (1:52) - Svádov obec (2:07). Tento počin je vítán, otázkou zůstává, zda-li bude tento spoj i využíván.
Trolejbus ev.č. 601
(11.01.2006 , Martin Čepický)
Trolejbus Škoda 22Tr ev.č. 601 "přišel" o reklamu na Raiffaisen bank. Nyní jezdí v bílé barvě se žlutým spodním pruhem. Nápisy s názvem banky zůstaly v horní a zadní části trolejbusu.
::Úvod ::Redakce ::Kontakt